سایتی جهت آرشیو سایتهای موجود در اینترنت

سایتی جهت آرشیو سایتهای موجود در اینترنت

 معرفی سایت Archive.org

سایتی جهت آرشیو سایتهای موجود در اینترنت

امروز سایتی را به شما معرفی می کنم  که بسیار سایت خوب و مفیدی می باشد. این سایت آرشیوی از وب سایتهای مختلف در سالها و تاریخ های مختلف نگهداری می کند و شما می توانید با مراجعه به آن مطالب سالهای مختلف که در سایت درج شده است را مشاهده کنید. کافی است شما آدرس سایت www.Archive.org را بزنید و از امکاناتی که این سایت دارد بهره مند شوید.

این سایت در سال 1996 در سان فرانسیسکوی آمریکا با کمک اطلاعاتی سایت الکسا و دیگر منابع تاسیس شد و در اواخر سال 1999 این سازمان شروع به رشد کرد و در حال حاضر اطلاعات اینترنتی شامل: متن، صدا، تصاویر متحرک و نرم افزار وهمچنین صفحات وب در آرشیو آن بایگانی شده و خدمات تخصصی سازگار با نابینایان و سایر افراد معلول برای خواندن و دسترسی به اطلاعات ارایه شده است.

درفیلد جستجو Archive.org می توانید آدرس سایت مورد نظر را وارد( www.ParsisSoft.ir و سپس تاریخ را انتخاب کنیم صفحه جدیدی باز می شود که نموداری در بالای صفحه دارد و از زمانی که آن وب سایت منتشر شده تا به امروز را نشان می دهد و همچنین تعداد بازدیدکنندگان را در طول سال نشان می دهد.

با انتخاب سال، ماه و روز می توانیم دقیقا آن سایت را در تاریخ مشخص شده مشاهده  نمایید.

نکته‌ی دیگر این است که شما نیز به عنوان یک کاربر می توانید سایت هایی را برای آرشیو کردن معرفی کنید، عکس بگیرید و آپلود کنید تا افراد دیگر بتوانند آرشیو این سایت را نیز ببینند.

نویسنده : روح اله رحمانیان

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات

info@parsissoft.ir

 این مقاله را می توانید در سایت خود نیز قرار دهید و نشر دهید

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

 

ارسال نظر